Skip to main content

LFSTurkey.NET LFSTurkey.NET

İLETİŞİM

LFSTurkey.NET'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

970x90
Live for speed sunucularımızın bilgilerini görmek için bu yazıya tıkla

Yağmur Efekti

12-12-2017, Saat: 12:15
Merhaba arkadaşlar. Bugün sıkça karşılaştığım bir basma kalıp efektinden bahsedeceğiz. Hemen hemen her photoshop merakı olan arkadaşlarımız en az bir kez olsun yansıma olayını yapmıştır. Peki bu yansıma hatalarını düzeltmenin yolları nelerdir.
İlk olarak çekeceğiniz resmin açısını bu yansımaya uygun hale getirmelisiniz. Aracı önden çapraz şekilde çekerseniz aşağıdaki resim gibi olur. Resme bakarsanız arka teker ile yansıması oturmuyor.Bu da bizim göz zevkimizi derinden üzüyor.[Resim: 2EVX1N.jpg]
Diyelim ki her ne kadar ayarlamaya çalışsanız da bu görüntünün önüne geçemiyorsunuz. Katman maskeleme olayı ile bulut şeklinde görüntü ekleyerek yansıma bütün olarak değil de lokal olarak bi kaç noktada olur. Bu sayede de hatalarınızı gizlemiş olursunuz. 
Diğer ihtimal ise yansıma katmanını çarpıt özelliği ile belli bölgelerden dokunuşlar yaparak araç altına oturtabilirsiniz. Fakat bu da istenilen net gerçekliği sağlamak için çok çaba sarfetmeniz ve işin açıkcası profesyonel olmalısınız. 
Bir diğer özelliğimiz ise okyanus dalgaları efektidir. Bu efekt sayesinde dalgalanan bir su birikintisi üzerine yansıma düşürülür. Bu sayede gözle görülen hatalar daha da az göze batar ve bu sayede kendinize bir çok kişiyi hayran bırakabilirsiniz.
[Resim: 28474202155_2072dd22f6_b.jpg]

Photoshop basma kalıp işi değildir. Emek ister, hayal gücü ister, üç boyutlu düşünce ister...
Resimler alıntıdır. 
İyi forumlar iyi çalışmalar...
[Resim: tumblr_n88aqmcDoB1qj5jqso1_500.gif]
Mustafa Özbek
12-12-2017, Saat: 12:24
İzinli
Yararlı bir paylaşım teşekkürler Smile
EmirhanPALA
12-12-2017, Saat: 16:18
Parti kur oy verelim Big Grin
SARMAN
12-12-2017, Saat: 18:21
işe yarıyor guzel
İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!
[RSP]Ibrahim
12-12-2017, Saat: 18:32
Üstteki Bmw Fotoğrafını Ben yaptım Amatör olduğum için böyle oldu :/ umarım bir dahaki sefere daha iyisini yaparım
Alias54
12-12-2017, Saat: 19:11
öğretici paylaşım
[Resim: landscape-1463415577-top-fuel-close-fini...size=980:*]
TEGRON
12-12-2017, Saat: 19:20
İzinli
Merak ettiğim konu teşekkürler
[Resim: rapido-furioso-Fail.gif]
Eren SÖZER
12-12-2017, Saat: 20:17
denedım de geldım efsane ıse yarıyor kesınlıkle tavsıye ederım
İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!
[RSP]Ibrahim
15-12-2017, Saat: 09:31
(12-12-2017, Saat: 18:32)Alias54 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir! Üstteki Bmw Fotoğrafını Ben yaptım Amatör olduğum için böyle oldu :/ umarım bir dahaki sefere daha iyisini yaparım
Beni yanlış anlama kardeşim kırdıysam özür dilerim. Sadece internetten alıntı yaparken aradığım tarzda fotoğraf bulamadım emin ol seninki devede kulak.. Daha beterleri var ben sadece görsellik olarak atayım dedim kırdıysam değiştireyim.
[Resim: tumblr_n88aqmcDoB1qj5jqso1_500.gif]
Mustafa Özbek
Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın
Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor
Hesap oluştur
Topluluğumuzda yeni bir hesap için kaydolun. Çok kolay!
ya da
Giriş yap
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
970x90