Skip to main content

LFSTurkey.NET LFSTurkey.NET

İLETİŞİM

LFSTurkey.NET'a hoş geldiniz!

Merhaba, Ziyaretçi! Ben Mini; size yardımcı olabilmek için buradayım. İçerik sağlayıcı paylaşım sitemize eriştiğiniz için çok mutluyuz. Giriş yaparak, birbirinden güzel içeriklerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kayıtlı değilseniz, hemen ücretsiz ve kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Sizi de ailemize bekliyoruz.

(Giriş yapmamış kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

970x90
Live for speed sunucularımızın bilgilerini görmek için bu yazıya tıkla

Cruise Sunucusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

26-01-2018, Saat: 20:04
#1
Çevrimdışı
Öncelikle merhaba,burda bahsetmek istediklerim cruise sunucusu yani gezinti sunucularında oynar iken nasıl daha zevkli oynarız,nasıl daha çok keyif alırız bunlar için aslında oyundaki tarzınızı değiştirip daha çok keyif almak mümkün bunlar için tavsiyelerde bulunucam dilimin döndüğünce tecrübelerime güvenebilirsiniz.

1-Bunun bir oyun olduğunu unutmayalım.

2-Bildiğiniz üzere gezinti sunucularında stabil işleyen sistem var,para kazanıp arabanızı geliştiriyorsunuz,garajını geliştiriyorsunuz görevler yapıyosunuz bunları kendinize eziyet gibi görürseniz para da kazanamazsınız oyundan keyif de alamassınız kendinize bunu daha zevkli hale getirebilirsiniz,çünkü emin olun sunucuya giriş de herkese bütün araçları vermiş olsalardı sunucu 10 kişiyi geçmicektir bizzat bende girmezdim,işin zevkli yeri aslında orda fakat kimse bilmiyor.

3-Sistemler yollar gerçekciliğe yakın olması amacıyla yapıldı en azından oyunun verdiği imkanlara kadar sizde gerçekci sürüşler yaparak oyunu daha keyifli hale getirebilirsiniz.

4-Bir hata(çarpmak vb..) yaptığınızda özür dilemekten çekinmeyin,özür dilemek erdemliktir.

5-Başkalarının sizi geçmesine engel olmayın siz onlara yol verirseniz onlarda size aynı şekilde yapacaktır ve sol şeritleri gereksiz yere kesinlikle kullanmamanız gerek bunu empati ile daha iyi anlayabilirsiniz.

6-Önünüzdeki araçla fren mesafesi koruyarak ilerlemelisiniz çünkü oyunda herkes direksiyon setleriyle oynamıyor bu demek oluyor ki tuşlarla oynandığı için 1 kez basması bile frene tam şekilde yüklenmesi demek.

7-Aynalarınızı 3 saniyede bir göz ucuyla kontrol edin mutlaka arkadan hızlı gelen sizde olabilirsiniz.

8-Ani frenlerden kaçının yavaşlıyacağınızı noktaya veya duracağınız noktaya geriden fren yaparak kaza oranlarını minimuma düşürebilirsiniz.

9-Trafikte veya yola çıkar iken mutlaka sinyal kullanın ve etrafınızda çıkmadan önce 2 şer defa bakmalısınız.

10-Trafiği izleyin,5 saniye sonrasını hesaplamaya çalışın.

11-Durmanız gerektiğinde çok acil olmadığı sürece yolun ortasına durmayın veya çay,kahve almaya gittiğinzde bir otoparka girip oraya koyabilirsiniz aracı yol kenarlarında en fazla 3 dakika durun.


Belki diyeniniz olur bi oyun için bu kadar kasılır mı diye emin olun şu oyundaki sürüş tecrübeleri gerçek hayattaki aracı sürmemde yardımcı oldu bana zamanında.

Eksik,yanlış olabilir şu konu eksik ya da şu yanlış diyerek uygun bi dille dile getirirseniz çok sevinirim.
[img=0x200]https://i.hizliresim.com/NZgYMP.jpg[/img]
kdrylmztt
26-01-2018, Saat: 20:07
#2
İzinli
Güzel bir yazı olmuş. Eline sağlık teşekkürler Smile
EmirhanPALA
11-03-2018, Saat: 13:21
#3
Çevrimdışı
Çok uzun olmuş ama orada yazanları okuyup ve oyuncular ona uyup oynasa gerçekten çok güzel bir ortam olabilirdi Big Grin
AveraL
27-10-2018, Saat: 13:36
#4
Çevrimdışı
Günceldir,yeni gelen arkadaşların işine yarıyacağını düşünüyorum.
[img=0x200]https://i.hizliresim.com/NZgYMP.jpg[/img]
kdrylmztt
Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın
Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor
Hesap oluştur
Topluluğumuzda yeni bir hesap için kaydolun. Çok kolay!
ya da
Giriş yap
Zaten hesabınız var mı? Giriş yapın.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
970x90
Task