Skip to main content

LFSTurkey.NET LTN

[ÖNEMLİ] İnternet alışverişinde dikkat edilmesi gerekenler!

Konu

#1
Son Düzenleme: 23-02-2018, Saat: 14:41, Düzenleyen: EmirhanPALA.
Merhaba arkadaşlar size online alışverişte sağlıklı sonuçlar almak için çeşitli bilgiler vereceğim.

Online mağazalar sayesinde giderek daha çok müşteri ev veya ofislerinde, internet yoluyla alışveriş yapmaktadır. Benzer şekilde, birçok şirket hizmetlerini internet ortamında sunmaktadır. Online alışveriş sırasında kredi veya banka kartınızı kullanırken, hesaplarınızı ve kimlik bilgilerinizi korumak için şu ipuçlarını izlemeniz önerilir.

- Sadece tanıdığınız ve ciddi olduğunu bildiğiniz şirketlerden alışveriş yapın. Bu firmalarla adınızı, kart numarasını ve adres-telefon bilgilerinizi paylaşacağınızı unutmayın.

- Kredi veya banka kartını verirken, bağlantının güvenli olup olmadığını kontrol edin. Çoğu tarayıcıda sitenin güvenli olduğunu gösteren bir anahtar veya kilit sembolü bulunur. Ayrıca mağazalar da web sayfalarının güvenliğine ilişkin güvenlik sistemlerini bildirir. Güvenlik sistemlerinin yeni versiyon olduğuna dikkat edin.

- Çevrimiçi işleme ilişkin tüm bilgilerin çıktısını alın ve gelecekte kontrol amacıyla saklayın.

- Elektronik posta güvenli bir iletişim aracı değildir. Hesap numaralarını korumak ve kart dolandırıcılığını önlemek için, hesap numarası veya mali bilgilerinizi e-posta ile vermeyin.

- Alışveriş hakkında, teslimat tarihi, garanti koşulları, iptal koşulları ve başka sorunuz varsa şirketin bir yetkilisi ile nasıl temasa geçeceğinizi öğrenin.

- Eğer bir teklif gerçek olamayacak kadar iyi ise, büyük olasılıkla da gerçek değildir ve kaçınılması gerekir.

- Çevrimiçi işlemi başlatan sizseniz sadece kart numarasını verin.

- Asla parola veya PIN kodunuzu vermeyin. Kredi kartı PIN kodunuzu alışveriş sitelerindeki üyelikleriniz için şifre olarak kullanmayın.
Taş kırılır, tunç erir ama Türklük ebedidir.
[Resim: 13e52cb9d80.png]

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task